Понедельник, 15.10.2018
poeziata na cernodrimski
Меню сайта
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 20
Главная » 2008 » Декабрь » 19 » Елитни Совети
Елитни Совети
18:31


Ќе ви раскажам за една кошмарна ноќ
Случајно отидов кај елитата
На култно место беше тоа
Ми кажаа познанијниците да не одам
Не ги послушав и сега жалам
Ги имаше многу
Со лица разни извештачени од насмевки
Некои веќе насмевката беше ја залепиле
И од сонот така не се делеле
Раскажуваа сите долго врева беше невидена
Секој сакаше погласен да биди од соговорникот
Го запрашав тогаш
Еден кој стоеше спротимене
Чинам дебел беше со стомак голем
Да ми каже за љубовта нешто
И за искреноста некој збор
Громогласно се насмеа
И другите смеата ја прифатиа
Незнаев зошто се смеат
Тогаш низ солзи тој со стомакот голем
Кажа мисла негова голема
Низ салата одекна
Знаеш ли ти колку кошта љубовта
Знаеш ли
Знам дека незнаеш
Само еден мангар бел,ете толку кошта
Ефтина е и се распродава секаде
Можеш да ја купиш на секој агол
Само сонувачите веруваат во нејзината сила
Искреноста
Па тоа е најголемата будалаштина
Ако си искрен
Тогаш си само еден мал беден црв
Ќе ползиш постојано
Сите ќе те газат
Во мигот се стаписа
И сите го погледнаа со презир
Го презреа зошто беше искрен
Ми рече тивко
Одиси одиси од ова место
Нели гледаш дека само немир ни донесе
Нели гледаш дека само раздор направи
Одиси и ползи по твоите калливи улици
Гледај во твоето небо
и бидиси искрен
но немој овде
одиси зошто ја гледам омразата кон тебе
им блика од очите нивни

Елитни советиПросмотров: 204 | Добавил: cernodrimski | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Календарь новостей
«  Декабрь 2008  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2018
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz