Понедельник, 15.10.2018
poeziata na cernodrimski
Меню сайта
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 20
Главная » 2008 » Декабрь » 19 » Твојата солза
Твојата солза
01:15
Во секоја твоја солза
Ги гледам твоите очи
Во секој твој трепер
Го слушам твоето срце
Во секој нареден миг
Се гледам себеси

И сега само сонцето го барам
Облациве да ги растргне
Повторно евеме
Со тебе да тргнам

Кога само би знаела
Ме демнат демоните да ме растгрнат
Љубоморни се веќе три дни
Тие ги донесоа овие темни облаци

Некаде во далечината
Ги слушам ангелите слават
Повторно малиот свет го создадоа
Светот во твоето срце

Со секоја твоја солза
Ги гледам твоите очи
Во секој твој трепер
Го слушам рвоето срце со ритамот немирен
Во секој нареден миг
Ја чуствувам топлината на сонцето


Твојата солза


Просмотров: 180 | Добавил: cernodrimski | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Календарь новостей
«  Декабрь 2008  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2018
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz