Понедельник, 15.10.2018
poeziata na cernodrimski
Меню сайта
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 20
Главная » 2008 » Декабрь » 19 » Булеварот на Вревата
Булеварот на Вревата
01:12
Одбегнувам да се дружам сам со себе
Тогаш се будат спомените од минатото
Лукави се ќе доползат до моите колена
Бараат да ги нахранам со мојата тага
Бараат да им сервирам од јадот собран
Ги отурнувам благо
Подалеку од мене им шепотам
Оставетеме сега тука на ова место
Оставетеме во погледот да уживам
Збеснуваат во мигот 
Го слушнаат зборот што го мразат многу
Одбегнувам да се дружам сам со себеси
Брзам да стигнам на булеварот широк
Таму има гласови многу
Брзам кон булеварот.


Булеварот на Вревата


Просмотров: 210 | Добавил: cernodrimski | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Календарь новостей
«  Декабрь 2008  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2018
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz