Понедельник, 15.10.2018
poeziata na cernodrimski
Меню сайта
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 20
Главная » 2009 » Июль » 31 » Novi Pesni
Novi Pesni
14:05
Идеа благородна


Злобникот
Уште од дете го познавам
Со туѓите лелеци се хранеше
Солзите од другите со радост на дланката своја ги дочекуваше
Триумфално раката ја подигаше
Победник беше тогаш
Годините по долапите скржаво ги криеше
Неделите беа само во дневникот негов запишани
Деновите небеа достојни ни за броење
Го познавам добро
И јас ја видов идеата благородна
Дојде одникаде во главата негова
Го познавам добро
Во мигот тој смртно се преплаши
Рече во паника кога заминуваше од нас
Одам во најдлабоката пештера
Каде темнината е најгуста
Таму оваа проклетница ќе ја оставам
На некоја стена ќе ја заковам
Така нема повторно да ме најди
Се варти за три недели со коси побелени
Широката насмевка ја разлеа
Добро утро на сите ни кажа
Не покани на веселба голема
Првата недела беше тоа чинам
За животот со него сакаше да славиме
Злобата под дабот стар да ја погребеме.Ронки на љубовта


Звуците на песната
Испеана од твоето грло
Сеуште одекнува во овој мој празен Петок
Првта нота ја слушнав во Недела
Пееше заедно со твоето утро
Знам пладнето беше љубоморно
Го повика дождот заедно да плачат
Потоците се лееја до касна ноќ
Се измори од музиката
Песната му ја подари на славејот
Евего тука на прозорот сега
Го хранам обилно
Тоа се трошки од мојата љубов
Омалаксува напати
Со дел од сонот го покривам
На крилцата
Една воздишка му оставам
Сила така му давам
Утре е Сабота
Уште еден ден на измачување
Ќеја чекам стрпливо Неделата
Заедно со мојот славеј
Твојата песна да ја слушнеме
Потоа повторно
Ронките на љубовта ќе ги растурам.
Фенер


Кога само еднаш
Ќе го слушнеш ритамот на моето срце
Ќе посакаш
Да го заиграш лудиот танц
Зарем повторно не слушаш
Моја малечка пеперутке
Која постојано леташ околу мене
Се плашиш да се доближиш
Небаре сум фенер
Застани само за миг
Направиго твојот познат
Лет во место
Ќе те милувам нежно
Со светлината од моите очи
Ќе те милувам
По твоите нежни криља
Застани
Ќе ти пуштам само еден зрак
Танцувај вечерва само за мене
Кога утрото ќе ја згасне светлината во мене
Ќе бидам само фенер во твоите спомени.

Просмотров: 6517 | Добавил: cernodrimski | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 10
10  
Привет.
Приглашаю Вас на Грамотный Lineage 2 сервер
Сервер подойдет тем кто любит неспешную игру с замыслом на настоящее покорение.
Скорее всего не понравится сторонникам набежать и всех нагнуть.
Пробегающим мимо любителям попрыгать по сервакам переоткрывашкам, ловить мало, т.к. старички их моментально разнесут :)

Адрес http://l2immortal.com

9  
Извините за топик. Удалите пожалуйста.

8  
Создал блог о туризме
Прошу указать на мои ошибки, может чего добавить нужно
Вот одна из статей:http://slyspider.net - Особенности туризма склонны к глубокомыслящим людям. Ведь вроде полно стран, а хочется чего-то особенного.

7  
[color=color_url - Интернет-магазин для оптовых покупателей - Optest.Ru. В магазине Вы можете купить оптом одежду и обувь, различные аксессуары, автозапчасти, стройматериалы. На сайте действуют оптовые цены, указана минимальная партия товара. Доставка производится по всей России. На нашем сайте Вы можете подробнее ознакомиться с нашими товарами и ценами на них, а также заказать их. Будем рады новому сотрудничеству с Вами! http://Optest.ru - купить детскую обувь оптом

6  
Прикольные обзоры игр Пожалуй тема наверняка многим достала, но http://obzormania.ru/ - лучшие игры, всё таки есть. На http://obzormania.ru/igronevs/ - http://obzormania.ru/

5  
красота .. подписываюсь что я Олег Михайлович Миронов др21.08.1959 реальное аферист, полудурок и шарлатан :)))ЧМ-2018 зима-весна 2010 Лев olmironov - пиздобол!; "судебная практика" 2012 ЕРШОВ НИКОЛАЙ НИКОЛАЕВИЧ и КРЕТОВ ЕВГЕНИЙ ВЛАДИМИРОВИЧ издательство бином. Вильгельм;краб Стандрик ОНФ Якименко Жизнь Магнитное склонение ВТО Прохоров Акулы пера кризис образование море газ . парус Глебова , СВР трагедия Божена благотворительность :))) Сервис радиация с 15.07.2003г. – 04.06.2005г. – советник генерального директора ООО «ЖАСО-Полис». жизнь ..
А еще я Миронов О.М. (1959 г.р. Москва) сука и я готов предать кого угодно! :-)))

4  
pengalaman seks
delete plz

3  
[url=http://webfoto.lt/] skachat besplatno ramki dlja svadebnyh fotografij
[/url]

2  
del plz erorr

1  
del plz erorr

Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Календарь новостей
«  Июль 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Copyright MyCorp © 2018
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz